18 ינואר 2019,יום שישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

ספורט

ברמת הגולן והסביבה

"גלגלאור" רואים ועיוורים ורוכבים ביחד

Share

"גלגלאור" רואים ועיוורים ורוכבים ביחד

מערכת הפורטל
על הפרוייקט

'גלגלאור' היא קבוצה של רוכבי אופנים עיוורים ורואים. אנו משתמשים באופנים טנדם, שהינם אופנים מיוחדים בעלי שני מושבים, באמצעותם בעלי לקויות הראיה, יכולים להשתתף בחווית הרכיבה. מטרת הפרוייקט, להשיג מימון על מנת לרכוש עוד אופניים ולהגדיל את הקבוצה. כך נוכל להענות לבקשות של עיוורים נוספים שהיו מאד מעוניינים להצטרף.
על הקבוצה והפעילות

קבוצת 'גלגלאור' פועלת במסגרת 'בית חינוך עיוורים' בירושלים, וחברה ב'התאחדות הישראלית לספורט הנכים'. בקבוצה חברים אנשים מכל המגזרים. עולים חדשים, עולים ותיקים, ילידי הארץ, יהודים וערבים. אפשר לציין כי אחד הדברים היפים הוא שנוצרו בקבוצה, הוא הקשר החם בין האנשים, אינטגרציה ויחסי חברות נדירים.

אנו יוצאים לרכיבות, לפחות פעם בשבוע, בקיץ ובחורף. קשה לתאר את השימחה והאושר, שנותנת הפעילות המשותפת, לאנשים שראייתם ניטלה מהם, לעיתים באופן טראגי. הרכיבות שלנו מתבצעות בדרך כלל באזור הכרמל, העמקים ויקנעם, כאשר מסלול טיפוסי הוא באזור ה 30 ק"מ. המתנדבים שלנו הם רוכבים מיומנים, בעלי ניסיון רב ברכיבת שטח. יפתיע לדעת, עד כמה גם העיוורים, מרגישים בהבדלים בין אזורים ותווי שטח שונים, ועד כמה הגיוון במסלול חשוב להם.

להמשך קריאה וצפייה בהאדסטארט:  
https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=829
צלם - תמונות: 
רכיבה משותפת ב'דרך נוף הכרמל'. בתמונה, סווטה ומוטי. giveback
קטגוריה: 

הוסף תגובה