20 ינואר 2019,יום ראשון

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

לימודים

ברמת הגולן והסביבה

לימודים

untitled-1_832

במסגרת פרוייקט "סטודנטים בונים עתיד בגליל" 360 סטודנטים מהמכללות האקדמיות בגליל יזכו למלגות בסך  15 אלף שקלים לאחר שהתחייבו להמשיך לגור ולעבוד בגליל במשך 3 שנים מסיום לימודיהם

הרשות מקשרת בין הסטודנטים מתחומי המדעים, מדעי החברה, משפטים, פרא רפואי, הוראה ומלונאות לבין הארגונים הגדולים במשק, ובהם מלנוקס, אלביט מערכות ועוד

 
untitled-1_810
ביום שלישי האחרון יצאה לאוויר העולם ההרצאה ''כרטיס בכיוון אחד'' של המנטור האישי - עסקי נדב בורלא.
 
hrtsh
מירב רביבו כרמי מספרת לנו: "יצאתי בהרצאה מרתקת בנושא 'להיות אני האותנטי', מתאימה לנשים וגברים ובכלל לכולם".
tmvnh_rshyt_pvrmt_27

 

ואדים סיים את שירותו הצבאי והחל לחשוב איך לבנות את עתידו.
הוא מעולם לא ראה את עצמו כמי שיכול לעסוק בתחום הכלכלי-פנסיוני.
בזכות מסלולי הלימוד של מכללת אורין שפלטר הוא היום איש ביטוח וכבר מתכנן את חייו כעצמאי!

untitled-1_697
untitled-1-recovered_35
לימודים
ll_shm-1_11
חינוך בגולן
נושא החינוך בגולן זוכה למעמד מכובד. החינוך הממלכתי והממלכתי דתי מיוצג ברמת הגולן על ידי מערכת ענפה של גני ילדים ובתי ספר יסודיים ותיכוניים. לעתים קולטים בתי הספר תלמידים ממספר יישובים בסביבה ולשם כך קיים מערך הסעות מפותח ומתוזמן. תכנית הלימודים כוללת תכנים שהוגדרו על ידי משרד החינוך ומשלבת גם תכנים ייחודיים למקום. התלמידים יוצאים לסיורים לימודיים ואף עושים עבודות חקר בנושא ארכיאולוגיה, חקלאות ותולדות יישוב הגולן. מעבר לחיזוק הקשר של הדור הצעיר עם מדינת ישראל, מדובר בדרך מהנה ויעילה לפיתוח חשיבה ומיומנויות חקר.
חינוך בגולן מספק מענה גם לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים. גנים וכיתות חינוך מיוחד מציעות תכניות לימוד מותאמות והדרכה צמודה. בהקשר זה יש לציין את פעילות העמותה "רוח הגולן" המפעילה מוסדות כגון כפר נוער "איילת השחר" המספק מסגרת לנערות שלא הצליחו להשתלב במערכת חינוך רגילה ומוסדות חינוך אחרים, שמטרתם, מעבר לתכנים הלימודיים היא חיזוק הקשר שר הצעירים לרמת גולן.
השכלה גבוהה – ענף נוסף של חינוך בגולן, מיוצגת על ידי מכללת אוהלו, הנמצאת בקצרין וצופה אל שמורת טבע מרהיבה. המכללה התחילה את דרכה כבית ספר למקצועות הספורט, אך כיום זהו בית הספר להוראה שניתן ללמוד בו לקראת תאר ראשון ושני במגוון מקצועות הולך ומתרחב. המכללה דוגלת בגישה של למידה בלתי קונבנציונלית ומתכונת למידה ניסיונית וחדשנית תוך שיתוף פעולה מלא בין סטודנטים למרצים.
לסיכום ניתן לומר כי מערכת חינוך בגולן מושתת על שורשים עמוקים של הקשר אל הארץ, היסטוריה רבת השנים של התיישבות האדם בגולן ומתוך כך שואפת אל העתיד דרך חדשנות מתמדת. 
Subscribe to RSS - לימודים